ÚVAHA a NĚJAKÁ TA RADA :o)

pletenavestafialova

 

 

Jsi baculka?
Kdy se vlastně začíná mluvit o zaoblených tvarech a dokdy je postava ještě „v normě“? To je otázka, která ženy trápí celý život. Myslím, že málokterá z nás je sama se sebou spokojena, i když ostatním se může zdát jako dokonalá. To se samozřejmě netýká jen postavy,ale všeobecně všech vlastností vnitřních i viditelných vnějších :o)
Myslím, že každá žena může být krásná, a to krásná ve své velikosti …

Zaměř se na oblečení, v němž se cítíš pohodlně. Příliš uplým tričkům nebo strečovým kalhotám se raději vyhýbej. Nelichotily by tvojí postavě. Prímově vypadají spíš delší trička s větším výstřihem, která ti zvýrazní prsa a naopak tě zahalí na bříšku. Oblékat se za každou cenu podle posledních trendů nemá žádný efekt. Mysli na to, co sluší právě tobě!


Tajemství stylu
Cesta k nejlépe zvolenému oblečení vede přes znalost, k jakému typu patří tvoje postava. Většinou jsme na tom tak, že někde něco chybí a jinde přebývá. Pomocí vhodného oblečení se dají tyto nesrovnalosti schovat, k tomu potřebujeme vědět, jaký typ postavy máme a podle toho si vybrat správné oblečení,které ocení okolí,ale hlavně MY SAMI :o) Hlavně pamatuj, že ne každé ženě sluší všechno. Hlavně dej na svůj pocit, ten je nejdůležitější.


Cítíš se skvěle - vypadáš skvěle !!!

 

 


 

Patříš k typu A ?

velke-typa

...když tvoje horní část těla je až o tři konfekční velikosti menší než boky a stehenní partie.
Úzká ramena, široké boky - přirozená postava mnohých žen, které mají problémy při nakupování kostýmků: horní díl potřebuješ ve velikosti 42 a dolní ve velikosti 46 - zvýraznit ramena, potlačit dolní partie.

Potřebuješ opticky rozšířit ramena, pomůže výstřih s límcem (klopy) a ramenní vycpávky. Nos halenky, svetry, kabátky s malými ramenními vycpávkami a všechno, co ramena a výstřih zdůrazní, např. brož na klopu, na krk řetízek, přes ramena šátek. Horní díl oblečení zvol ve světlejších barvách, světlé barvy objem opticky zvětšují, dolní díl v tmavších odstínech naopak objem ubírá.

 


 

Patříš k typu V ?

velke-typv

...když máš rovná, široká ramena. Charakteristické pro tento typ postavy jsou velká prsa a málo zvýrazněný pas který přechází do jedné linie s boky.

Výrazná ramena, plné poprsí, širší pas a útlé boky: to ti zrcadlo ukáže, když je tvoje postava typu V. Tvoje typicky chlapecká - sportovní postava přímo vybízí k navštěvování fitnes-centra, vybranými cviky si udržuj břicho pevné.
Pro tuto postavu platí: horní část oblečení o jednu konfekční velikost větší, než kalhoty a sukně. Nos halenky s volnými, raglánovými rukávy, pásky v barvě horního dílu oblečení.

 


 

Patříš k typu H ?

velke-typh

...když přes prsa a přes boky máš stejné míry a pas je jen mírně naznačen. To je typické pro postavu typu H. Tady platí: rovné střihy.

Nenos nic, co je vypasované, nenos volány a nabírané sukně. U rovného střihu šatů můžeš pas naznačit páskem. Vybírej rovné střihy kalhot, saka a kabáty volnějšího střihu. Hezké, rovné nohy neschovávej pod dlouhé sukně.

 

 

 

 

Patříš k typu X ?

velke-typx

...když tvoje prsa a boky jsou plné a zaoblené a mezi tím úzký pas - Venuše.

K takové postavě si můžeš gratulovat. Mít o kilo víc, nebo míň tvým tvarům neublíží. Diagonální vzory na halenkách a šatech, střihy zvýrazňující obrysy tvojí postavy. Vybírej modely, které tvůj přirozený úzký pas zvýrazní. Vypasovaná saka, volné, rozevláté vypasované pláště, vol takové materiály, které tvojí postavě lichotí.

 


 

Patříš k typu O ?

velke-typo

...když tvůj objem těla v pase je stejný jak objem hrudi. Hezké nohy a pěkný dekolt je tvůj kapitál, který můžeš při tvé postavě uplatnit.

Kombinuj dlouhé, rovně střižené halenky se sukní v délce po kolena.
Zaoblený dojem, kterým tvoje postava působí, můžeš narušit malýma vycpávkama na ramenách a výstřihem do véčka. Kalhoty můžeš mít ke kotníkům mírně zúžené.

Ideální pro malé O-typy: Nos horní i dolní část oblečení v jedné barvě, nebo tón v tónu. Nenos tmavé boty ke světlému oblečení.